Der zinātPavāru leksika

Pēc alfabēta
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z
Balotīne Balotīne
 - franču kulinārijas tehnika vistas, laša, pīle u.c. gaļu pagatavošanai, kas tulkojumā nozīmē - sainītis, pauniņa.
Baltā pamatmērce Baltā pamatmērce
(sauce Bechamel - franču) - bieza baltā mērce; galvenās sastāvdaļas: kviešu milti, piens, sviests vai margarīns, sāls, baltie pipari.
Balzametiķis(balsamico) Balzametiķis(balsamico)
- ļoti aromātisks, pēc garšas patīkami saldens etiķis, kuru gatavo Itālijā no koncentrētas vīnogu sulas, nogatavinot to mucās, kurās esošajiem sveķiem ir būtiska loma balzametiķa garšas un aromāta izveidē.
Barbe, jūras Barbe, jūras
- tipiska Vidusjūras zivs, kas jau senatnē tur bija viena no slavenākām un novērtētākajām zivīm. Tai ir balta, ne īpaši trekna gaļa ar maigu gaļas struktūru un delikātu, unikāls aromātu un pēc garšas atgādina karpu. Parasti zivi cep, gatavo sautējumā un grilē. Uz grila barbi liek cepties bez ķidāšanas, bet to var arī izķidāt caur žaunām.
Basmati rīsi Basmati rīsi
 - gargraudu rīsi
Batāte Batāte
 - aug Dienvidamerikā, tā miltainos bumbuļus (tā sauktos saldos kartupeļus) lieto uzturā. No batātēm iegūst arī cieti un spirtu. Audzē daudzās tropu zemēs.
Baziliks Baziliks
 - aromātisks viengadīgs garšaugs ar svaigi pikantu garšu. Var izmantot svaigu vai žāvētu pie tomātiem un vairuma tomātu ēdienu, rīsu ēdieniem, zupām, salātiem. Svarīga itāļu pesto sastāvdaļa.
Bel paese Bel paese
 - mīkstas konsistences aromātisks itāļu siers.
Bernēzes mērce Bernēzes mērce
(sauce Béarnaise - franču) - galvenās sastāvdaļas: sviests vai margarīns, vīna etiķis, ūdens, olu dzeltenumi, sīpoli, baltie pipari, pētersīļi un estragons.
Bešamela mērce Bešamela mērce
(Sauce Béchamel) - baltā mērce.
Bezē Bezē
 - no saputota olas baltuma un cukura gatavots cepums; izmanto arī dažiem desertiem un kūkām.
Blanšēt Blanšēt
 - ar verdošu ūdeni vai tvaiku applaucēt pārtikas produktus, lai saglabātos to dabiskais izskats vai tos būtu vieglāk nomizot, kā arī pirms to sasaldēšanas vai konservēšanas.
Boloņas mērce Boloņas mērce
 –  mērces nosaukums ir cēlies no Boloņas pilsētas Emīlijas-Romanjas reģionā. To izmanto dažādām pastām un lazanjai. Mērces galvenās sastāvdaļas ir maltā gaļa, tomāti, garšvielas, sarkanvīns un olīveļļa.
Bostonas pīrāga mīkla Bostonas pīrāga mīkla
- vienkārša mīkla, kurā sviests aizvietots ar pārtikas eļļu.
Bouillabaisse Bouillabaisse
(franču) - Vidusjūras reģiona zivju zupa, gatavota no dažādu šķirņu zivīm. Tai pievieno arī vēžveidīgos, dārzeņus un safrānu.
Braunijs Braunijs
- kūkai un/vai cepumam līdzīgs šokolādes našķis, tradicionāli ar riekstiem. Atšķirība no kūkas,tā cepšanā pārsvarā netiek izmantoti milti vai cepampulveris. 
Briošs Briošs
 (Brioche - franču val.) - baltmaize no īpašas mīklas.
Brunoise Brunoise
(franču) - smalki sagrieztas saknes zupai.
Brusketa(bruschetta) Brusketa(bruschetta)
- grauzdēta (balt)maize ar tomātiem, ķiplokiem un olīveļļu.
Budas roka Budas roka
- tas ir viens no senākajiem citrusaugļiem pasaulē. Budas roka ir dzeltena, tā veidota no vairākam pirksta lieluma daļām – tāpēc arī šāds nosaukums. Garša līdzīga citronam un diezgan spēcīga. Mizu var saldināt, tomēr labāk to pievienot sautējumiem. Auglis nav plaši pieejams, tāpēc to pasniedz kā pārsteigumu.
Bulgurs  Bulgurs
— termiski apstrādāti šķelti kviešu graudi.

Kalendārs

Ir 2019. gada 25. aprīlī 17:50
Vārda dienas svin Līksma, Bārbala

Partneri

Atrodi mūs Facebook