VideoVirtuāla garša – tā ir realitāte!

  Beidzot, visi tie, kuri kādreiz ir mēģinājuši laizīt baterijas, var justies attaisnoti – Singapūras Nacionālās Universitātes pētnieki no elektrodiem un strāvas vadītājiem  ir izgudrojuši garšas sintezētāju, kas var radīt sāļu, saldu, rūgtu vai skābu ēdienu garšu. Viss, kas tev ir jādara – jāpieliek šī elektriskā ierīce sev pie mēles galiņa. Šis izgudrojums noteikti virtuālajai dzīvei jau tuvākajā laikā ļaus kļūt daudz garšīgākai.

Sintezētaju izgudroja Nimeša Ranasinga (Nimesha Ranasinghe) vadītā komanda. Pats izgudrotājs tic, ka pienāks diena, kad TV skatītaji varēs arī sajust to ēdienu garšu, kuri tiek gatavoti kulinārijas TV šovos.

Signāli, kas reproducē četrus galvenos garšu komponentus tiks pārraidīti caur sudraba elektrodiem, tādējādi garšas receptori, kas atrodas mēles galā, tiks „piemuļķoti” ar mainīgaas strāvas variācijām un nelielām temperatūras izmaiņām, ko kontrolē pusvadīšanas elementi, kas ļoti ātri uzsilst un atdziest.

Ranasings norāda uz šīs ierīces potenciālu veselības aprūpē. „Cilvēki, kuri slimo ar diabētu, varēs izmantpt garšas sintezētāju, lai stimulētu saldās garšas sajūtu, neietekmējot reālo cukura līmeni asinīs. Turpretī vēža slimnieki to varēs izmantot,lai uzlabotu vai atjaunotu samazinātās garšas sajūtas ķīmijterapijas laikā.

„Datorspēļu pasaulē mēs varētu nākt klajā ar jaunām apbalvošanas sistēmām, kas balstītas uz garšu izjūtam,” Ranasings stāsta. „Piemēram, ja tu pabeidz spēli veiksmīgi vai izej kādu  līmeni,  mēs varam dot saldu, piparmētrīgu vai skābu apbalvojumu. Ja tu zaudē, mēs varam piegādāt rūgtāku ziņu.”

Šis vēl ir tikai projekta sākums. Četri galvenie komponenti, kuriem jāpievieno vēl piektā – pikantā piegarša- ir tikai daļa no tā, ko mēs saprotam ar garšu. Smarža un tekstūra arī ir būtiska – komanda šobrīd strādā, lai pievienotu arī šos efektus.  

 

Mūsu draugi

Kalendārs

Ir 2020. gada 28. februāris 08:01
Vārda dienas svin Skaidrīte, Justs, Skaidra

Partneri

Atrodi mūs Facebook

tw fb