JaunumiDaži neparasti pasaules izgudrojumi ēdiena uzlabošanai

Daži neparasti pasaules izgudrojumi ēdiena uzlabošanai

 Lielbritānija: Saldējums, kas spīd tumsā

Nesen Lielbritānijas kinoteātros tika izmēģināti pirmie tumsā spīdošie saldējumi pasaulē. Pirms kino seansa skatītāji saņēma, kā viņiem šķita, parastu piparmētru saldējumu, bet, tiklīdz nodzisa gaismas, saldējums palika spīdam spilgti dzeltenā krāsā – tiesa gan, zālē bija ierīkots ultraviolētais apgaismojums.

Doma par futūristisko saldējumu radās dizaineru grupai Bompas and Parr. Tā radītāji atklāj, ka spīdošā saldējuma noslēpums ir riboflavīns – viela, kas neietekmē deserta garšu vai tekstūru. Šobrīd dizaineri turpina izstrādāt desertus, kas spīdētu tumsā arī bez ultraviolētā apgaismojuma. Šim nolūkam viņi izmanto dabiskos enzīmus, ko izdala medūzas un dziļūdens iemītnieki.

 Argentīna: Destapa Banana

 

Tie, kam parasti banāni nešķiet pietiekami saldi, argentīniešu dizainers Sebastians Bergers ir izstrādājis ierīci, ar kuras palīdzību banānā var iepildīt jebkuru jums tīkamu pildījumu.

Ierīce DestapaBanana ārēji atgādina ābolu serdes izņēmēju. Tā ļauj lietotājam izveidot cilindrisku atvērumu augļa vidū, neatverot tā mizu. Šo atvērumu var piepildīt ar veselu pildījumu klāstu pēc paša ieskatiem – šokolādi, ievārījumu, jogurtu vai citiem augļiem. Šādi tiek iegūts barojošs, bet galvenais – veselīgs deserts, ko var ērti notiesāt jebkurā laikā un vietā.

 

Austrālija: Sviesta nazis-rīve

Sviesta nazis ne vienmēr der savam mērķim, piemēram, ja sviests ir auksts. Tāpēc Ziemeļsidnejas uzņēmēju grupa radīja sviesta nazi ar rīvi – tas ļauj viegli uzziest sviestu, kas tikko izņemts no ledusskapja.

 

www.travelnews.lv

Mūsu draugi

Kalendārs

Ir 2019. gada 27. jūnijs 07:51
Vārda dienas svin Malvīne, Malvis

Partneri

Atrodi mūs Facebook

tw fb