JaunumiGardi produkti veselībai!

Gardi produkti veselībai!

Zaļumi

Neapstrādāti lapu salāti ir ļoti uzturvielām bagāti un ar zemu kaloriju sastāvu. Puskilogramā zaļo salātu ir aptuveni simts kalorijas, tieši tāpēc zaļie salāti ir kolosāls svara zaudēšanas produktus, jo teorētiski tos var ēst neierobežotā daudzumā.  Zaļie salāti nāks par labu mūsu asinsvadiem, uzlabos redzi un būs kā palīglīdzeklis diabēta atvairīšanai. Daži zaļo lapu salāti, piemēram, Kalē, Ķīnas kāposts u.c. pieder pie krustziežu dzimtas, šie augi ir jāsasmalcina, lai no tiem spētu iegūt visas iespējamās uzturvielas un vitamīnus. Krustziežu dzimtas augi ir zināmi arī kā efektīgi vēža apkarošanas līdzekļi.

Pupiņas

Uzturā lietojot pupiņas un citus pākšaugus, ātrāk var gūt sāta sajūtu, kas arī ļoti labi noderēs cilvēkiem, kuriem diēta ir dzīves sastāvdaļa.  Šķiedrvielas pākšaugos palīdzēs stabilizēt holesterīna līmeni asinīs. Divas reizes nedēļā uzturā  lietojot pupiņas, zirņus vai lēcas, samazināsies iespējamība tikt pie resnās zarnas vēža, vēdera un nieru vēža un dažiem citiem ļaunajiem vēžu paveidiem.

Sīpoli

Sīpoliem un arī ķiplokiem, maurlokiem un šalotēm ir laba ietekme uz sirds uz asinsvadu sistēmu, kā arī uz imūnsistēmu kopumā. Šiem augiem ir arī pretvēža un pretdiabēta efekts. Arī sīpoli, lai no tiem iegūtu visu iespējamos vitamīnus un labumus organismam, ir jāsasmalcina smalki. Tas, ka, smalcinot sīpolus, sāk asarot acis, nozīmē, ka sīpols sāk veidot pretvēža savienojumus, kuri mūsu organismam nāks tikai par labu.

Epidemioloģiskie pētījumi ir atklājuši, ka, lietojot uzturā sīpolus, ir iespējams samazināt risku saslimt ar gastrītu un prostatas vēzi. Sarkanajos sīpolos ir vairāk antiantioksidantu (kvercetīns), kurš cīnās ar audzēju augšanu un izplatīšanos.

Sēnes

Sēnes ir viens no superēdieniem. Tie ir vieni no organismam veselīgākajiem produktiem uz šīs planētas. Sēnes ir unikālas ar to, ka tās satur savienojumus, kas bloķē estrogēna veidošanos, un tas tās padara kā labu ieroci krūts vēža atvairīšanā un profilaksē.  Vairākiem šampinjonu paveidiem, reiši sēnēm, austersēnēm, šitaki un citām ēdamajām sēnēm ir izteiktas pretvēža īpašības.  Sēnes stimulē imūnsistēmu, aizkavē un palēnina audzēju izplatīšanos un augšanu. Dažas sēnes pat spēj cīnīties ar iekaisumiem, jo sevī satur izteiktas pretiekaisumu vielas. Atceries, ka lielākā daļa sēņu uzturā ir jālieto pagatavotas!

Ogas

Ogas ir viens no tiem produktiem, kurus lietot uzturā ir ļoti labi. Mellenes, zemenes, kazenes un avenes ir ar zemu cukura līmeni, bet ļoti bagātas ar organismam vajadzīgiem vitamīniem. Ogu lietošana uzturā samazina iespēju saslimt ar kādu sirds slimību, diabētu un vēzi.  Ēdot ogas, ir iespējams uzlabot atmiņu, un tās darbojas arī kā pretiekaisuma līdzeklis.  Ogas arī spēj cīnīties pret audzēju šūnām un samazināt to izplatīšanos organismā! Ēdiet ogas!

Sēklas un rieksti

Sēklas un ir pārbagātas ar veselīgajiem taukiem, minerālvielām un antioksidantiem. Šie produkti arī ir bagāts šķiedrvielu avots, un to sastāvā proteīna ir vairāk nekā riekstos.  Katra veida sēklas ir unikālas ar savu uzturvielu sastāvu. Dažas seklas ir pilnas ar omega-3 taukskābēm, bet citas satur antioksidantus, kas apkaro vēža šūnas. Citas sēklas ir pilnas ar dzelzi, kalciju, cinku un vitamīniem E, kas mūsu organismam nāks tikai par labu!

Riekstiem piemīt īpašības, kas ļoti labi iedarbojas uz sirds un asinsvadu veselību. Rieksti palīdzēs atvairīt diabētu un regulēt svaru. Veselīgie tauki sēklās un riekstos īpaši labi iedarbojas uz mūsu organismu, ja tiek ēsti kopā ar dārzeņiem.

Mūsu draugi

Kalendārs

Ir 2024. gada 24. novembris 07:06
Vārda dienas svin Velta, Velda

Partneri

Atrodi mūs Facebook

tw fb