JaunumiPavāri, kuri maina ēdināšanas pasauli. I daļa
Restorānu pasaulē vietējo produktu un ilgtspējīgu materiālu izmantošana kļūst arvien izplatītāka. Pavāri ir kļuvuši par tādiem kā pārmaiņu vēstnešiem – viņi iepazīstina savus klientus ar lokāliem ražotājiem, vietējiem produktiem un svaigu, veselīgu ēdienu. Daudzi no pavāriem savu darbu turpina arī ārpus virtuves sienām – viņi gādā, lai kvalitatīvs ēdiens būtu pieejams arī bērniem skolās un citās sociāli svarīgās vietās.
Kā atzīst šefpavārs Džošs Kroners (Josh Kroner) no "Terrapin Restaurant" Ņujorkā, kad viņš uzsāka savu profesionālo darbību, doma par lokālo produktu izmantošanu šķits gandrīz vai eksotiska un lielākajai daļai restorānu nebija nekādas komunikācijas ir vietējiem ražotājiem. Taču pēdējo desmit gadu laikā Kroneram ir bijusi iespēja izveitod ciešu sadarbību ar vietējiem ražotājiem, tādējādi ļaujot klientiem novērtēt vietēji ražoto produktu garšas un kvalitāti. Džošs, protams, nav vienīgais, te uzskaitītie 11 pavāri ir pionieri ilgtspējīgas rīcības jomā. Lai viņu paveiktais kalpo par iedvesmu iekvienam!
1. Hosē Andres (José Andrés) ir šefpavārs "Jaleo" Vašingtonā un "ThinkFoodGroup" dibinātājs, kurš pats pārvalda visus savus projektus, ieskaitot pavārgrāmatas, TV šovus, konsultēšanu un labdarības projektus. Andres ir vadošā balss diskusijā par to, kā ēdiens var ietekmēt pasauli. Šogad viņš ir arī viens no runātājie Pasaules Ekonomikas Forumā un darbojas ēdiena drošības projektos attīstības valstīs.
2. Dens Barbers (Dan Barber) (attēlā) ir šefpavārs un līdzīpašnieks "Blue Hill" restorānam Ņujorkā kā arī ēdiena un agrikultūras centraram "Stone Barns Center for Food & Agriculture". Barbers darbojas, lai liktu ikvienam aizdomāties par mūsu ikdienas ēdienu izvēlēm. Viņš izglīto savus klientus par to, no kurienes nākt pagatavotais ēdiens un no cik daudz darba jāiegulda, lai izaudzētu pārtiku, ko viņš ceļ galdā.
3. Riks Beiless (Rick Bayless) – šefpavārs no Čikāgas radīja fondu "Frontera Farmer Foundation", kas piešķir materiālu palīdzību attīstības veicināšanai nelielām fermām Čikāgas apkaimē, kas darbojās pēc ilgtspējības veicināšanas principiem.
4. Anna Kūpere (Ann Cooper) ir ļoti daudz darbojusies, lai uzlabotu ēdināšanas kvalitāti skolās. Viņa veiksmīgi ir ieviesusi svaiga vietējā ēdiena izmantošanu vairākos reģionos un veicina praksi skolas kafejnīcās gatavot ēdienu no pamatiem, nevis pusfabrikātiem.
5. Šefpavārs Hosē Garsess (Jose Garces) nevis tikai runā, bet pats uztur 40 akru lielu organisko fermu "Luna Farms", kas apgādā ar pārtiku viņam piederošos restorānus un izglīto vietējā reģiona bērnus par atbildīgu un veselīgu ēšanu.