JaunumiNetici šiem mītiem par sieru!
Nav cilvēku, kuriem negaršo siers vai vismaz kāda noteikta siera šķirne. Tieši tāpēc piedāvājam deviņus mītus par sieriem, kurus vajadzētu izsvītrot no savas atmiņas uz visiem laikiem.
Pirmais mīts: tauki sierā ir slikti
Nenoliegsim, ka sierā ir daudz tauku, bet pētījumi pierāda, ka sieram ar lielāku tauku saturu nav sliktāka vai labāka ietekme uz cilvēka svaru un veselību, kā sieram ar zemu tauku saturu.
Otrais mīts: laktozes nepanesamība liedz ēst sierus
Atkarīgs no katra cilvēka jūtīguma, bet lielākoties cilvēki ar laktozes nepanesamību var ēst gandrīz visus sierus. Tas ir tāpēc, ka nogatavošanas procesā siers laktozi zaudē. Ja tev ir alerģija pret pienu (tas ir pavisam kas cits), tad gan siera baudīšanai nāksies pielikt punktu.
Trešais mīts: ēdot sieru, būs slikti sapņi
Tici vai nē, bet šis ir mīts kas satrauc palielu daļu pasaules iedzīvotāju. Britu zinātnieki gan ir pierādījuši, ka siera ēšanai un sliktiem sapņiem nav nekāda sakara. Siera ēšana var pastiprināt sapņus, bet tiem noteikti nav jābūt sliktiem sapņiem. Nākamreiz, kad gribēsi sapņos redzēt savu mīļāko slavenību, pirms gulētiešanas apēd kādu čedara gabaliņu.
Ceturtais mīts: pelēm garšo siers
Šis ir viens no mītiem, kuru kliedēt ir sarežģīti, jo ir taču tik jauki iztēloties pelīti kā no animācijas filmām, kura ēd siera gabaliņu. Bet īstenībā tie ir lieli meli! Pētījums 2006. gadā pierādīja to, ka pelēm siers negaršo un ka tās drīzāk izvairīsies no siera, nekā grauzīs tajā caurumus.
Piektais mīts: caurumi Šveices sierā veidojas no oglekļa dioksīda
Pagājušajā gadsimtā tika izdarīts pieņēmums, ka caurumi sierā veidojas raudzēšanas laikā oglekļa dioksīda ietekmē. Šī teorija tika gāzta tikai nesen, jo siera meistari sāka pamanīt, ka Šveices sieram caurumi sākuši pazust. Jaunā teorija ir tāda, ka caurumus sierā ražošanas procesā veidoja siena daļiņas, taču mūsdienās siera ražošana ir izteikti industrializēta, un sienu ražošanas procesā vairs nelieto. Tādēļ nav izslēgts, ka lielveikalos nopērkamie sieri ar laiku varētu palikt pilnībā bez caurumiem.
Sestais mīts: kraukšķīgie gabaliņi sierā ir sāls
Šie mazie gabaliņi patiesībā ir tirozīns. Tas ir proteīna blakusprodukts, kurš gatavošanas procesā kristalizējas.
Septītais mīts: pelējums sierā tiek ievadīts, kad siers ir jau gatavs
Zilajā sierā pelējuma sēne tiek pievienota pienam siera gatavošanas sākumā. Vēlāk tas tiek sadurstīts ar adatām, tādā veidā ļaujot piekļūt gaisām un veidoties pelējuma sēnēm!
Astotais mīts: siers ir neveselīgs
Kā iepriekš minējām, siers ir ļoti labs veselīgam uzturam, un tas pat var palīdzēt "aizbaidīt" diabētu.
Devītais mīts: sieru vajag ietīt celofāna plēvē
Ietinot sieru plēvē, tu izdari vienu no lielākajiem noziegumiem pret sieru. Celofāns sieru ietver tik cieši, ka tam nespēj piekļūt gaiss. Tādējādi sierā var sākt veidoties nevajadzīgas pelējuma sēnes, un siers vienkārši iegūs plastmasas aromātu. Spied šeit, lai iegūtu precīzus norādījumus, kā uzglabāt sieru!